Mrs. America

Tanıtım

Sezon 1
00:30

Dizi Hakkında

Feminizm’in yükselişi ve ABD’deki Eşit Haklar Tasarısı’nın hazırlanış sürecini konu eden Mrs. America, muhafazakar kadın hareketinin başı Phyllis Schlafly (Cate Blanchet) ve Gloria Steinem (Rose Byrne), Shirley Chisholm (Uzo Aduba), Bella Abzug (Margo Martindale) gibi dönemin ünlü feministlerinin ayrı ayrı hikayelerine dokunurken iki uç kanadın birbiriyle mücadelesini anlatıyor olacak.

Videolar

Bölüm

Sezon 1
 • 1

  Phyllis

  +

  Muhafazakar aktivist Phyllis Schlafly, kadın hareketinin Eşit Haklar yasa değişikliğine karşı meclis içerisinde farklı bir kampanya yapmaya karar verir.

 • 2

  Gloria

  +

  Phyllis, Eşit Haklar Bildirgesi'ne karşı mücadelesinde taban desteğini seferber eder. Gloria Steinem, Bella Abzug'ın kendisini siyasi oyunun içine çekme girişimlerini durdurur.

 • 3

  Shirley

  +

  Gloria, Demokratik Ulusal Komite'de siyaset yapmakla zorlanırken Shirley Chisholm ise, başkanlık için tarihi bir kampanya yürütür. Phyllis, yeni Eşit Haklar Bildirgesi karşıtı örgütünü ulusal boyuta taşır.

 • 4

  Betty

  +

  Eşit Haklar Bildirgesini Durdurma Hareketi medyanın ilgisini çekerken Feminist hareketin kurucusu Betty Friedan, Phyllis'i alaşağı etmeyi kendine görev edinir.

 • 5

  Phyllis & Fred & Brenda & Marc

  +

  Phyllis ve Fred Schlafy, süperstar feminist bir çift olan Brenda ve Marc Feigan- Fasteau ile televizyonda tartışır.

 • 6

  Jill

  +

  Phyllis, Beyaz Saray'da Eşit Haklar Bildirgesi yanlısı bir Cumhuriyetçi'nin desteği ile kendisini Cumhuriyetçi Feminist lider Jill Ruckelshau ile anlaşmazlığa sokan partisini protesto eder.

 • 7

  Bella

  +

  Bella, hükümetin finanse ettiği ilk Ulusal Kadın Konferansı'nın başına getirilirken Phyllis ve destekçisi olan kadınlar, konferansı nasıl engelleyecekleri konusunda ayrılığa düşer.

 • 8

  Houston

  +

  Alice, Rosemary ve Pamela, Houston'daki Ulusal Kadın Konferansı'nda feminist liderlerle karşı karşıya gelecekleri düşman bölgesi sınırlarına geçerler.

 • 9

  Reagan

  +

  Gloria, Bella ve Jill, Beyaz Saray'a Ulusal Kadın Konferansı'nın teklifleri ile ilgili harekete geçmeleri için baskı yaparken Phyllis, 1980 cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla siyasi zaferini artırmaya hazırlanır.